Masáže Beruli

Odblokování čaker

Naše těla obsahují 7 hlavních center energie. Podle indického názvosloví se jim říká "čakry". Jsou to "víry" energie, rychle se pohybující, otáčející, spojené se základními 7 vrstvami aury - lidského energetického, astrálního a duchovního těla. Čakry jsou svisle propojené, od spodní části páteře k vrcholku hlavy. Existují ještě další, vedlejší čakry, které mají rovněž svůj význam - na dlaních, pod koleny, u loktů atd.

První čakra - kořenová - bez fungující kořenové čakry se žádná živá bytost nemůže harmonicky vyvíjet. Ostatní energetická centra nemůžou převzít její funkci. Zablokovaná energie v této čakře se často psychicky projevuje následující formou: extrémní pacifismus, strach ze života, přehnaná agresivita, strach ze smrti, potíže s pořádkem a časem, netrpělivost, závislost na partnerovi.

Tělesně se tyto bloky projevují: bolestí kostí, zubů, páteře a negativně ovlivňují regeneraci a časté jsou bolesti mezi tlustým střevem a konečníkem.

Druhá čakra - sexuální - ovládá naši schopnost dotýkat se světa a přijímat jeho doteky. Podle zákona "jak uvnitř, tak vně" k tomu patří rovněž schopnost vnímat sama sebe. Bez této schopnosti není možná žádná erotika, ani skutečná radost ze života. Bloky v sexuální čakře se projevují: strach z blízkosti, odpor k tělěsnosti (přehnaná touha po čistotě), zdůrazňování rozumu, porucha rytmu (tanec, menstruační bolesti, rád pracuji v noci), impotence nebo frigidita, strach z pádu.

Tělesně se tyto bloky projevují: nemoci související s tělesnými tekutinami (krev, lymfa, sliny, žluč) nebo s orgány zpracovávající tyto tekutiny (ledviny, močový měchýř, lymfatické žlázy.

Třetí čakra - solár - centrum síly, vůle k individualitě. Její heslo zní "chci, tedy jsem". Funkční poruchy se mohou projevovat: silnými mocenskými nároky, dogmatismem, strachem ze zániku, nakupovací vášní, závistí, hamižností a strachem o majetek.

Tělesně se tyto bloky projevují: bolestí žaludku, záněty dvanácterníku, dysfunkcí slinivky břišní, nemocnými játry a žlučníkem, porušenou sekrecí žaludečních šťáv, dysfunkcí slinných žláz.

Čtvrtá čakra - srdeční - když je srdeční čakra v pořádku, umožňuje nám přijímat svět, nás samotné i ostatní lidi takové, jací jsou. Nejlépe to vystihuje "miluj bližního svého jako sama sebe". Psychické projevy: kladení podmínek v lásce, přehnaná obětavost, egoismus a využívání druhých.

Tělesně se tyto bloky projevují: bolesti v krajině srdeční, dysfunkce štítné žlázy, nemocné plíce, dále pak poruchy krevního oběhu, křeče, rakovina a AIDS.

Pátá čakra - krční - ovládá naše sebevyjadřování, určuje tedy držení těla, řeč, mimiku a gesta. Dysfunkce této čakry se může projevovat demagogií a tyranstvím.

Tělesně se tyto bloky projevují: chrapotem (stažení svalů-strach před zesměšněním), bolestí v krku, poruchou růstu (štítná žláza-řídí růst).

Šestá čakra - čelní - třetí oko - sídlo intuice, ta se často zaměňuje s citem. Všechno, před čím pociťuji odpor, co se mi hnusí nebo z čeho mám strach a všechno, co bych bezpodmínečně chtěl mít, čeho se mi žádá - cit. Zbytek je - intuice. S dobře fungující čakrou se můžeme stát: jasnozřiví, můžeme vidět auru a rozvíjet "nadpřirozené síly". Bloky čelního centra způsobují: bezcílnost, labilní život, odcizení od práce (trvalá nezaměstnanost), neustálé stěhování, snaha být oblečen podle poslední mody, uctívání idolů.

Tělesně se tyto bloky projevují: problémy se zrakem, bolesti hlavy, vyčerpanost, špatné regenerační schopnosti.

Sedmá čakra - korunní - týká se duchovnosti, spojení celé osobnosti se životem a spiritualitou lidstva, kosmické vědomí. Fungující čakra: chápání celkového kontextu, nadsmyslové vnímání, celkový vyšší smysl...

Tělesně se tyto bloky projevují: ochablý svalový systém, bolesti kosterního systému, kožní projevy...

Pomocí kyvadla přesně určím, která čakra funguje a jak. Neumím zde přesně napsat postup s  kterým budu pracovat, je to individuální.....

U někoho pracuji s energií Reiky, u někoho i s polodrahokamy, no prostě jak mi to "přijde"

Součástí odblokování je i terapie odpuštění blízkým, známým i neznámým a hlavně sám sobě. Člověk, který sám sebe více či méně z něčeho obviňuje, trápí se výčitkami svědomí si neskutečně ubližuje.......

Dále k odblokování zařazuji i metodu RT duše + EFT